• Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego ogłasza nabór do Świetlicy Szkolnej na rok szkolny 2021/2022. Ilość miejsc ograniczona! Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej w zakładce "Pliki do pobrania". Zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 31.07.2021 r.

• Lekcje przyrody w Parku Folwarcznym

Dnia 20 maja uczniowie klasy II i III wyposażeni w lornetki i lupy wraz z wychowawczyniami w ramach realizacji zagadnień przyrodniczych o lesie wybrali się na pieszą wycieczkę do Parku Folwarcznego w Lubieszowie. Tam na żywo odbyły się lekcje przyrodnicze. Planując wyprawę obawialiśmy się czy pogoda nam dopisze. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a park obfitował barwami i dźwiękami i był przepiękny .Spacerując szlakiem edukacyjnej ścieżki przyrodniczej, uczniowie czytali tablice informacyjne zawierające wiele ciekawostek, jakie kryje park. Poznali warstwy lasu oraz fascynujący świat roślin i zwierząt. Podzieleni na zespoły sporządzali notatki obserwacyjne. Rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, dowiedzieli się w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne, które grzyby są jadalne. Znaleźli też babie lato i ślady leśnych zwierząt u wodopoju. Mogły na żywo usłyszeć, poczuć i zobaczy

• GALERIA PRAC NASZYCH UCZNIÓW Z OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ZAMKI I PAŁACE W POLSCE

Uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Zamki i Pałace w Polsce. Uczniowie stworzyli piękne i niepowtarzalne prace, które trafiły na wystawę ogólnopolską Powiatowego Domu Kultury w Będzinie. Inspiracją dla dzieci był film edukacyjny o zamkach pt.10 Najpiękniejszych zamków w Polsce. Konkurs został objęty patronatem honorowym Śląskiego Kuratora Oświaty.

• Wszyscy uczniowie klasy IV i V zdali Egzamin na Kartę Rowerową !!!

Po całym roku przygotowań do egzaminu na kartę rowerową jedenastu uczniów z klasy IV i 10 uczniów z klasy V oraz jeden uczeń z klasy VI przystąpiło dnia 28 maja do egzaminu praktycznego. Pod czujnym okiem nauczycieli posiadających specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego tj.p. Arlety Wijas, p. P.Prałata i p. M.Kasprowicza oraz przebiegu wg procedur Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji kartę rowerową uzyskało 22 dzieci. Aby przystąpić do egzaminu na karę rowerową należało mieć ukończone 10 lat. Egzamin jaki zdali uczestnicy składał się z dwóch części. Pierwsza część obejmowała sprawdzanie wiedzy teoretycznej z zakresu:- budowy i obowiązkowego wyposażenie roweru- części drogi- pieszy jako uczestnik ruchu drogowego- manewry kierującego rowerem- poruszanie się pieszych po drogach- hierarchia ważności norm, znaków, sygnałów oraz poleceń w ruchu drogowym- znaki

• Egzamin Ósmoklasisty 2021

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

1. 25 maja 2021 - egzamin z języka polskiego (120 minut lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
            2. 26 maja 2021 - egzamin z matematyki (100 minut lub nie więcej niż 150 m
          • Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Nie było uroczystego apelu ani recytacji. Jednak wspomniane wydarzenia nie przeszły bez echa.

Nasza szkoła licznie włączyła się do świętowania Konstytucji 3 Maja, zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej z tej okazji przez nauczycieli i uczniów.

• Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego

Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego:

• Od 4 maja nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej.
              Klasy IV-VIII nadal uczą się zdalnie.

Od 15 maja nauka hybrydowa dla klas 4-8 przebiegać będzie w następującym porządku:

• 17-19 maja -stacjonarnie uczą się klasy VI,VII,VIII
              klasy I
          • 1, 2 i 3 maja to daty o których należy pamiętać.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski….

W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:

1 maja – zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy

2 maja – został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• NAUKA HYBRYDOWA W KLASACH I-III OD 26 KWIETNIA

Nauka hybrydowa w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Lubieszowie przebiegać będzie w następującym porządku:
            26-28.04.2021r. - stacjonarnie w szkole klasa I
            26-28.04.2021r. - zdalnie z domu klasy II i III

29-30.04.2021r. - stacjonarnie w szkole klasy II i III
            29-30.04.2021r. - zdalnie z domu klasa I.

• Przedłużenie zasad bezpieczeństwa

Informujemy, że Oddział Przedszkolny i Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowe im. Orła Białego w Lubieszowie – czynny jest od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowej nadal uczą się zdalnie.

• Przedłużenie obostrzeń

Informujemy, że uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej uczą się zdalnie.

Oddział Przedszkolny i Punkt Przedszkolny nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

W przypadku pytań prosimy dzwonić pod numer telefonu: 683887917 lub kontaktować się przez e-mail: splubieszow@onet.pl.

• Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, którego ogranizatorem jest fundacja ,,Dbam o Mój z@sięg”

SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.