• Lekcja biblioteczna w Przedszkolu

Nasze Przedszkolaki po raz kolejny spotkały się z książkami, które pozyskaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tym razem każde dziecko wybrało sobie książeczkę, która mu się najbardziej spodobała lub którą zapamiętało z poprzednich spotkań. Oglądaliśmy obrazki, czytaliśmy fragmenty, następnie wszystkie dzieci wykonywały zakładki do książek. Zadaniem Przedszkolaków było znalezienie domku dla gotowej zakładki czyli włożenie jej w najładniejsze miejsce w książeczce. Świetna zabawa, dużo wrażeń i miło spędzony czas z książkami

• Biblioterapia w przedszkolu - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Pani psycholog Agata Sołdańska przeprowadziła w przedszkolu zajęcia z biblioterapii z wykorzystaniem książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały krótkich historii dotyczących przeżywania emocji. Mogły również podzielić się wrażeniami z wysłuchanych opowieści i porozmawiać o swoich emocjach. Na koniec przedszkolaki prezentowały różne emocje rysując je na gotowych szablonach twarzy.

• Rekrutacja uzupełniająca

Od 1 do 15 kwietna ogłaszamy nabór na wolne miejsca do Punktu Przedszkolnego (3-4 latki) w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Lubieszowie na rok szkolny 2022/2023.

• Od grosika do złotówki

Przez 10 miesięcy uczniowie klasy 2 będą realizować ogólnopolski projekt edukacyjny „Od grosika do złotówki”. Jego celem jest rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów dotyczącej świata finansów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze.

Dzieci wykonują zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo, umacniają wiarę we własne siły i możliwości. Uczą się gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu.

W ramach działań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa nasze Przedszkolaki zapoznały się z nowościami zakupionymi z dotacji na realizację tego programu. Książki spotkały się z wielkim zainteresowaniem najmłodszych czytelników

• Nauczanie zdalne

ZDALNE NAUCZANIE

1. Zgodnie z decyzją MEN uczniowie klas 5-8 przechodzą na naukę zdalną od 31 stycznia do 27 lutego 2022 roku.
            2. Punkt Przedszkolny, Oddział Przedszkolny, klasy 1-4, świetlica szkolna, biblioteka, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne funkcjonują bez zmian.
            3. Nauczanie zdalne będzie
          • Bieg Tropem Wilczym w Lubieszowie

Gmina Nowa Sól oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Lubieszowie zapraszają do wzięcia udziału w Biegu Tropem Wilczym - 6 marca 2022 r. w Parku Folwarcznym w Lubieszowie.

- PROGRAM

10:00 – 11:30 Biuro zawodów w Parku Folwarcznym w Lubieszowie.

12:00 – Bieg „Honorowy”. Dystans 1963 m upamiętnienie daty śmierci Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek” Pomiar czasu.

• Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz Rodzina 500+

Od nowego roku na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 35. miesiąca życia, będzie przysługiwało nowe, dodatkowe wsparcie – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO). Świadczenie będzie realizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Rodzinny kapitał opiekuńczy wyniesie 12 tys. zł i będzie wypłacany w miesięcznych częściach – po 500 zł
            przez 2 lata lub 1000 zł przez rok – wybór należy do rodziców. Wsparcie będzie niezależne od dochodów rodziny,a środki nie będą opodatkowane.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025

Nasza placówka przystąpiła do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025" w celu pozyskania środków na zakup książek dla najmłodszych dzieci. Otrzymaliśmy 2500 zł jako dotację celową z budżetu państwa oraz 625 zł wkładu własnego Organu Prowadzącego. Otrzymana kwota: 3125 zł pozwoliła na zakupienie 166 ciekawych książek dla dzieci w wieku 3-6 lat. Dzięki temu biblioteka szkolna pozyskała zbiór nowości wydawniczych, z których będą korzystać Przedszkolaki.

• LUBUSKI KONKURS LITERACKI

Otrzymaliśmy wyniki Lubuskiego Konkursu Literackiego. Nasza uczennica kl. VIII Aleksandra Łagowska uzyskała tytuł LAUREATA. Jej opowiadanie zostało wydane w specjalnym zbiorze, wraz z kilkunastoma innymi najlepszymi opowiadaniami . To wielkie wyróżnienie dla Oli i naszej szkoły. W konkursie wzięli także uczniowie: Michał Bednarski, Milena Matusiak, Wiktoria Marduła, Hanna Kasprowicz i Magdalena Nowak. Ze względów pandemicznych odwołana została wojewódzka gala rozdania nagród. Nagrodę wręczyła Dyrektor Szkoły. Gratulujemy Oli i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za chęć tworzenia i rozwijania talentu.

• Nauczanie zdalne

Informujemy, że w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. szkoła
            (klasy I-VIII) pracuje w trybie zdalnym. Oddziała Przedszkolny i Punkt Przedszkolny
            funkcjonują bez zmian.

W przyszłym tygodniu istnieje możliwość wypożyczenia laptopa szkolnego do domu.
            Nauka zdalna przebiegać będzie na tych samych zasadach - co w zeszłym roku.
            Korzystamy z platformy Microsoft Teams, lekcja trwa 45 minut.
            Dzieci u których jest bardzo słaby Internet i utrudnia to pracę zdalną mogą przyjeżdżać do szkoły
            (proszę to wcześniej zgłosić).

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ PANDEMICZNĄ W KRAJU RODZICE
            NIE WCHODZĄ NA TEREN SZKOŁY.
            APELUJEMY DO PAŃSTWA O ROZSĄDEK I NIEPRZYPROWADZANIE DZIECI CHORYCH DO SZKOŁY.
            W PILNYCH SPRAWACH UMAWIAMY SIĘ INDYWIDUALNIE NA ROZMOWĘ
            LUB KONTAKTUJEMY SIĘ TELEFONICZNIE:
            68 38 87 917, e-mail: splubieszow@onet.pl.