• Od grosika do złotówki

• Przez 10 miesięcy uczniowie klasy 2 będą realizować ogólnopolski projekt edukacyjny „Od grosika do złotówki”.  Jego celem jest rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów dotyczącej świata finansów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze.

Dzieci wykonują zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo, umacniają wiarę we własne siły i możliwości. Uczą się gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu.

• W ramach działań związanych z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa nasze Przedszkolaki zapoznały się z nowościami zakupionymi z dotacji na realizację tego programu. Książki spotkały się z wielkim zainteresowaniem najmłodszych czytelników

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025

• Nasza placówka przystąpiła do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025" w celu pozyskania środków na zakup książek dla najmłodszych dzieci. Otrzymaliśmy 2500 zł jako dotację celową z budżetu państwa oraz 625 zł wkładu własnego Organu Prowadzącego. Otrzymana kwota: 3125 zł pozwoliła na zakupienie 166 ciekawych książek dla dzieci w wieku 3-6 lat. Dzięki temu biblioteka szkolna pozyskała zbiór nowości wydawniczych, z których będą korzystać Przedszkolaki.